Czy otwarcie zakładu fryzjerskiego to będzie dobry sposób na swój biznes, jakie formalności trzeba przy tym spełnić.

Wiele osób szukając pomysłu na biznes myśli o otwarciu fryzjerskiego salonu. Jest to bardzo dobry pomysł, ale jednak dla kogoś, kto będzie za sobą miał co najmniej parę lat praktyki w zawodzie – osoby które nie będą znać branży oczywiście będą mogły próbować, jednak na pewno łatwo im nie będzie.

Tak naprawdę fryzjerski salon uruchomić można wszędzie, nawet w niewielkich miasteczka będą chętni na to, żeby dbać o swój wizerunek, w tym i włosy. Jak się okazuje, założenie tego typu zakładu nie jest jakimś ogromnym wyzwaniem, choć oczywiście sporo załatwiania będzie. Wszystko należy rozpocząć od rejestracji firmy, tu wymagania są dokładnie takie jak wszędzie, lecz trzeba jeszcze zwrócić uwagę na wymagania Sanepidu. W przypadku zakładów fryzjerskich obowiązują dość wymagające przepisy, po pierwsze należy w odpowiednim stopniu dopasować do nich lokal. Należy w nim wydzielić kilka pomieszczeń spełniających dane funkcje, i wszystkie one powinny być wyposażone w odpowiedni sposób.

fryzjer, akcesoria
Autor: CinCool
Źródło: http://www.flickr.com

Duże znaczenie dla komfortu klientów i wygody pracy mieć będą meble, nie można zapomnieć o wystarczającej ilości luster, w których oglądać będzie można końcowe rezultaty. Rzecz jasna koniecznością są wszelakie narzędzia i akcesoria do strzyżenia, to znaczy kilka odmian nożyczek, maszynki, szczotki oraz grzebienie, a na to wszystko odpowiedni pas dla pracownika. Ponieważ niektóre z narzędzi mają bezpośrednią styczność ze skórą, to należy również zadbać o ich dezynfekcję, tu doskonale może się sprawdzić na przykład autoklaw cena.
Z pewnością trzeba będzie kupić wygodne fotele, na których będzie się sadzać klientów, przydadzą się także profesjonalne myjki fryzjerskie oraz kilka suszarek.

Z takich też powodów jednym z ważniejszych etapów zakładania swojego zakładu będzie wynajęcie. Jak już było wspominane, lokal musi spełniać wymagania związane z przepisami, lecz również powinien zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla klientów i być dobrze zlokalizowany. Niezwykle ważne będzie jego wyposażenie w niezbędny sprzęt i akcesoria.