W jaki sposób dobrać kosztowności?

Biżuteria to z chęcią wybierany przez wiele kobiet dodatek. Właściwie dobrana potrafi podkreślić charakter stroju i nadać mu elegancji, ale także często wiele mówi też o charakterze i guście osoby ją zakładającej. Jak dobierać tego typu dodatki?

Biżuteria
Autor: Evelyne La Hola
Źródło: Kate&Kate

Mniej równa się więcej
W przypadku wybierania biżuterii do stroju najlepiej kierować się umiarem – jeśli zatem analizujesz, czy do naszyjnika pasować będą kolczyki, lepiej zrezygnować z dodatkowej ozdoby. Nadmiar biżuteryjnych dodatków wygląda mało ciekawie i kojarzy się z brakiem gustu, dlatego o wiele lepiej wybrać atrakcyjne kolczyki i zrezygnować z naszyjnika, albo ozdobić dekolt wisiorkiem. Umiar powinien dotyczyć nie tylko ilości ozdób, ale również łączenia wykorzystywanych kruszców. Oczywiście, u jubilera znaleźć możemy wiele pierścionków czy naszyjników łączących złoto i srebro, jednakże, jeśli zamierzasz założyć bransoletkę i naszyjnik, postaraj się, by zrobione były one tylko z jednego kruszcu. Biżuteria Kraków będzie prezentować się wtedy elegancko i gustownie. Pamiętaj także o tym, aby dobierać ozdoby do okoliczności. W pracy postaw na skromniejsze dodatki, za to wieczorem możesz pozwolić sobie na więcej efektownych elementów.

Akcentuj swój styl
Z uwagi na to, że biżuteria Kraków może świetnie podkreślić styl noszącej jej osoby, nie bój się sięgać po niebanalne ozdoby, które go podkreślą. Lubisz styl boho? Doskonałe dla ciebie będą bransoletki z kamieni, jakie można zakupić nawet w dobranych kolorystycznie zestawach oraz zwisające kolczyki przyozdobione piórami. Jeżeli z kolej wybierasz klasyczną elegancję, bez wątpienia do gustu przypadną ci standardowe złote ozdoby, które sprawdzą się również do pracy. Pamiętaj, żeby dopasowywać biżuterię nie tylko do stroju, ale również figury.

Pomysł na upominek
Biżuteria to świetny pomysł na upominek. Niektórzy producenci pozwalają nawet dobrać ozdoby według własnych upodobań, dzięki czemu np. bransoletki z kamieni mogą mieć specjalne zawieszki przypominające wyjątkowe okazje, jak przykładowo rocznica ślubu. Jednym słowem można zamówić biżuterię, jaka będzie nie tylko dodatkiem, lecz także pamiątką.