Jak usunąć cellulit?

Pomarańczowa skórka na udach i pośladkach spędza nieraz sen z powiek wielu kobiet. Panie podejmują walkę z cellulitem szczególnie wiosną, gdy słoneczna pogoda zapowiada nadchodzące lato. Jak zniwelować problem?

Aktywność i dieta

akt - skóra
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepsze nawet preparaty usuwające cellulit nie zadziałają, jeżeli zaniedbywać będziemy dietę i aktywność fizyczną. Ograniczenie tłustych i słodkich potraw oraz odpowiednie ćwiczenia, wzmacniające mięśnie nóg i pośladków mogą zagwarantować efekty. Zamiast więc popołudnia spędzać na kanapie przed telewizorem, zdecydowanie lepiej i zdrowiej będzie zdecydować się na półgodzinny spacer. Nie zawadzi też modyfikacja codziennego menu. Słodycze i fasy-foody warto zastąpić zbilansowanymi daniami, jakie dostarczą organizmowi energii do działania i zapewnią mu wszelkie wymagane składniki odżywcze. Zamiast słonych i słodkich przekąsek znacznie lepiej jest zjadać owoce i warzywa, a słodzone napoje bąbelkowe zastąpić wodą mineralną, a także czerwoną i zieloną herbatą.

Jakie kosmetyki?

skóra - migawka
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

W zniwelowaniu cellulitu duże znacznie ma też odpowiednia pielęgnacja. Jeśli nie wiemy, jakiego rodzaju specyfiki nam pomogą, warto udać się do salonu piękności, gdzie kosmetyczka poznań zasugeruje nam, jaki krem będzie w naszym przypadku najbardziej skuteczny. Pamiętajmy, aby systematycznie stosować peeling – masaż szorstką rękawicą wzmocni krążenie i wygładzi skórę. Na uda i pośladki po tego rodzaju zabiegu należy zastosować specjalny krem. Zamiast rękawicy można zastosować fusy z kawy, która potrafi skutecznie zwalczać tego rodzaju przypadłość.

obrazek - skóra
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

A może do gabinetu?

Kosmetyczka Poznań z pewnością też zaproponuje odpowiedni zabieg, który pomoże nam pozbyć się celulitu. karboksyterapia poznań wykorzystywana jest do zwalczania oznak starzenia się skóry, ale też sprawdzi się w sytuacji kobiet, które nie mogą poradzić sobie z cellulitem. Warto przy tym zaznaczyć, że karboksyterapia stosowana jest także na rozstępy.

Poddając się tego typu zabiegowi możemy więc pozbyć się dwóch problemów za jednym zamachem. Pamiętajmy jednakże, żeby wybierać jedynie wybadane gabinety i salony kosmetyczne. Jeśli oddamy się w ręce mało kompetentnych osób, może to doprowadzić do pogorszenia wyglądu, zamiast go poprawić.