Jak wybrać zapach perfum?

Odpowiednio dobrane perfumy potrafią wiele powiedzieć o kobiecie i pokazać jaki ma ona charakter. Oczywiście każdemu może spodobałaś się inny zapach, niemniej określony typ osobowości często kojarzymy z konkretnym aromatem.

panorama - kobiety
Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

Zapach dla aktywnych

Zapach cytrusów i naturalnej herbaty niewątpliwie odpowiedni będzie dla pań młodych i aktywnych. Jeżeli zatem szukasz pomysłu na prezent dla przyjaciółki, która lubi zajęcia fitness, bierze udział w maratonach, a przechadzanie się po górach sprawia jej ogromną przyjemność, prawdopodobnie właśnie perfumy pachnące świeżo i lekko będą doskonale współgrać z jej osobowością. Jest to również propozycja dla młodych dziewcząt, do których ”ciężkie” nuty z reguły nie pasują.

Zmysłowe zapachy dla dojrzałych

Perfumy Calvin Klein
Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com

Słodkie i orientalne zapachy świetnie sprawdzą się w przypadku kobiet dojrzałych i zarazem aktywnych. perfumy calvin klein czy podobnych marek, które zawierają aromat piżma, szafranu bądź przypraw orientalnych kojarzą się właśnie w taki sposób. Na ogół znajdziemy je w czerwonych buteleczkach. Zaleca się, by tego typu perfumy wykorzystywać zimą, kiedy pozwolić sobie możemy na nieco „cięższe” aromaty.

Roślinne dla romantyczek

Kobiety o duszy romantyczek na pewno w pierwszej kolejności wybiorą tanie perfumy damskie pachnące kwiatami. Tego typu zapachy doskonale sprawdzą się na lato i wiosnę, ale w praktyce mogą być także wykorzystywane w inne pory roku.

O czym pamiętać kupując perfumy?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że ten sam zapach może inaczej pachnieć na skórze dwóch różnych osób. Jeżeli więc perfumy Calvin Klein twojej koleżanki z pracy spodobały się i tobie, zanim kupisz dla siebie buteleczkę, wybierz się do drogerii i przetestuj ten kosmetyk. Dopiero po kilku godzinach będziesz mogła sprawdzić, czy wybrany przez ciebie zapach jest wciąż przyjemny mimo upływu czasu. Tanie perfumy damskie ma w ofercie wiele sklepów, również tych w internecie. Jednakże, aby dobrać zapach idealny, koniecznie trzeba przetestować kilka perfum na własnej skórze i dopiero po takim porównaniu podjąć na koniec decyzję. W przeciwnym wypadku istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że kosmetyk nie będzie wykorzystywany, a my tylko wydamy bez potrzeby fundusze.