Jaki powinien być profesjonalny salon tatuażu? Na co warto zwrócić uwagę, o co zapytać?

Być może już mamy dość oglądania tatuaży u innych osób i sami w końcu zdecydowaliśmy się na własny. Jeżeli tak, to jest kilka niezbędnych kwestii, o jakie warto zapytać w wybranym przez nas studiu tatuażu. Tatuaż to rzeczywiście wybór na całe życie, więc nie warto obawiać się pytać o sprawy, jakich nie wiemy czy nie możemy zrozumieć. O co pytać i w które miejsce warto się wybrać, by wykonać tatuaż?

Na pewno musimy wiedzieć, czy igły są sterylne i jednorazowe. To podobnie jak chirurg wykorzystuje jednorazowy skalpel, w studiu tatuaży igły używane do tatuowania są jednorazowe. Powinniśmy o to zapytać, lecz najlepszą weryfikacją jest to, czy tego rodzaju igła jest rzeczywiście otwierana przy nas. W sytuacji, gdy nie widzieliśmy momentu odpakowywania igły, można śmiało poprosić, ażeby zrobiono to jeszcze raz. Zwróćmy również uwagę, czy tatuator zmienił rękawiczki i wyczyścił roboczą powierzchnię po poprzednim kliencie.

skóra - selfie
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle istotne i w większości studiów tatuażu tak to właśnie się odbywa. Zwłaszcza jednak możemy być tego pewni w Warszawie, ponieważ jak salon tatuażu warszawa oferuje najlepszą jakość usług. W każdym salonie powinno się przestrzegać zasady aseptyki, co oznacza działania, jakie mają na celu uzyskanie najwyższej jakości sterylności pomieszczenia oraz niedopuszczenia bakterii do konkretnego środowiska – w naszej sytuacji świeżego tatuażu. Studio powinno mieć profesjonalny autoklaw, w którym różnorakie elementy, jak rury i dzioby sterylizowane są identyczne jak sprzęt w szpitalu. Najbardziej korzystnie także, jak studio ma myjkę ultradźwiękową, jaka niszczy brud z ciężko dostępnych zakamarków oprzyrządowania i urządzeń. Pod tym względem także, jak tatuaż Warszawa będzie tu najbardziej właściwym wyborem.

W każdym studiu tatuażu powinno także znaleźć się portfolio, czyli klastery lub wiszące ramki z fotografiami tatuaży. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były to również odręczne rysunki oraz projekty. Sprawdzenie portfolio artysty jest niezwykle ważne, bardzo często to druga najbardziej istotna rzecz po higienie oraz sterylności w jego salonie. Takie przeprowadzone prace mówią bardzo dużo o fachowcu, jakiemu planujemy powierzyć zadanie zrobienia nam tatuażu. Jeżeli dany tatuator nie za bardzo ma co zaoferować, to oznacza, iż prawdopodobnie jest niezbyt dobry, albo zbyt mało doświadczony.