Kompozyty stomatologiczne powinny okazać się wysokiej jakości. Mikrosilniki wykorzystywane są przy działaniach na zębach

Nawet bardzo dobry stomatolog nie da rady całkowicie zaprezentować swoich umiejętności bez dobrych narzędzi. Z tego też powodu odpowiednio wyposażony gabinet jest podstawą, jeśli chce się myśleć o zyskaniu wiernego grona pacjentów, bez tego nie ma nawet co myśleć o swojej własnej praktyce.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia są różnego rodzaju narzędzia. Stomatolog musi mieć przede wszystkim lusterko, szczypczyki i zgłębnik stomatologiczny, ale również odpowiedni komplet wierteł do borowania. Do koniecznego w gabinetach wyposażenia zaliczyć także się powinno lampę do utwardzania wypełnień i sterylizator, ale oprócz nich można dokupić dodatkowo sporo sprzętów pomagających w codziennej pracy.

Wiemy odpowiednio, że dentysta przy działaniu nad naszymi zębami korzysta z różnych wierteł i pilarek, a to powoduje, że musi on mieć różne nakładki, tak aby dobrać je do wymagań. Mimo wszystko w tym wszystkim konieczne są mu mikrosilniki, na które te nakładki będą wkładane oraz dzięki którym będą one zasilane. Tylko dzięki takim mikrosilnikom wszystkie te narzędzia mają szansę działać w odpowiedni sposób oraz stomatolog będzie w stanie dość szybko zakończyć własną pracę.

Dentysta
Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotną rzeczą w czasie zęba jest rodzaj użytego materiału do wypełnień. materiały stomatologiczne (-> sprawdź informacje) przez ostatnie lata znacznie się zmieniały, aktualnie nowoczesne wypełnienia rzeczywiście będą bardzo wytrzymałe i dokładnie przymocowują się do zębów. Jest to o tyle ważne, że zęby po założeniu plomby są normalnie używane, a co za tym idzie narażone na ścieranie i gryzienie twardych rzeczy. Jeżeli wypełniający byłby nie najlepszej jakości, to w pewnej chwili mógłby on ukruszyć się albo wypaść, a to wiązałoby się z ponownym leczeniem. Aktualnie najczęściej używa się światłoutwardzalne wypełnienia kompozyty (warte przeczytania). Najczęściej kładzione są one w warstwach, każdą następną dobrze utwardzając, i w ten sposób odbudowuje się zęba.

Uzupełnieniem oprzyrządowania unitu będzie odpowiednia lampa do utwardzania wypełnień, obecnie właśnie w ten sposób wykonywane cieszą się największą popularnością. Wspomnieć również trzeba o narzędziach drobnych, używanych przy badaniu zębów i czynnością związanych z ich leczeniem.