Masaże dla sportowców

Masaż sportowy kierowany jest do osób, które systematycznie uprawiają sporty. W swoich technikach zbliżony do masażu klasycznego, ale wykonywany jest dużo bardziej żwawo i z większą siłą. Dopomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje konsekwencje przetrenowania, rozgrzewa a także relaksuje mięśnie jak też zapobiega zakwasom po ćwiczeniach.

wygląd - portret
Autor: Zenspa1
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli idzie o masaż sportowy Wrocław, Gdańsk i Poznań to ośrodki w których bez problemu znajdziemy należytego fizjoterapeutę. Masaż sportowy jest odmianą kuracji zdolną do korygowania wielu kłopotów – jest w najwyższym stopniu skuteczną rehabilitacją uwalniającą od napięć mięśniowych jak też przywracającą równowagę układu mięśniowo-szkieletowego. Aby masaż sportowy był skuteczny, powinniśmy zrealizować maksymalnie 20 zabiegów, po których stosuje się dwutygodniową przerwę, ze względu na oznaki przyzwyczajenia mięśni do impulsów mechanicznych. Zamiarem masażu jest przeciwdziałanie symptomom patologicznym, które mogą powstać na skutek długich przeciążeń muskułów a także stawów. Masaż sportowy może spełniać następujące funkcje: grzejącą (przygotowanie do zawodów), regenerującą (przyśpieszenie powrotu organizmu po dużym wysiłku), uzdrawiającą (wspomaganie leczenia urazów).

Masaż sportowy rozdzielamy na 4 główne etapy: Masaż ćwiczebny. Wykorzystuje się go w czasie całego ciągu treningowego. Zamysłem wykonywania masażu ćwiczebnego jest podwyższenie zdolności sportowca do pracy, podwyższenie możliwości czynnościowych jego organizmu. Wykorzystywane techniki to mocne rozcieranie oraz ugniatanie. Głębia masażu, intensywność i czas trwania zależą od osobistych cech jak też właściwości zawodnika, jak też od uprawianej dyscypliny. Masujemy tylko te grupy mięśni, które najbardziej pracują w toku treningu. Ostatni masaż treningowy należy przeprowadzić na dwa dni przed znaczącymi zawodami. Ostatnie masaże winny być troszeczkę dłuższe oraz energiczniejsze, ze szczególnym uwzględnieniem grup mięśniowych, jakie w trakcie walki sportowej przyjmą na siebie najistotniejsze obciążenia. Jeżeli interesuje Cię masaż sportowy a zamieszkujesz we Wrocławiu, wystarczy że wpiszesz w wyszukiwarkę zabiegi fizjoterapeutyczne wrocław.

Masaż przed zawodami – Zabieg przeprowadzany jest następnego dnia po ostatnim masażu ćwiczebnym i stosowany do dnia startu. Masaż powinien obejmować cały organizm.