O czym wiedzieć urządzając salon fryzjerski lub kosmetyczny? Co jest w tego rodzaju sytuacji najbardziej ważne?

Jak urządzamy określone miejsce to bez wątpienia trzeba pamiętać, aby o niczym nie zapomnieć. Jeżeli bowiem coś przeoczymy może się zdarzyć, że w kolejnych latach będziemy mieć problem, jak czegoś nie dopatrzymy. To bardzo ważne, aby dzięki temu najkorzystniej i zgodnie świadczyć najlepsze usługi, np. jak otwieramy zakład fryzjerski czy kosmetyczny.

Fotel fryzjerski
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Jak urządzamy salon fryzjerski to trzeba pamiętać o wielu kwestiach, żeby nasz salon poznaj naszą klinikę był bez wątpienia profesjonalny i ażeby nic w nim nie zabrakło. Na pewno profesjonalny depilacja (np. odkryj stronę) musi być wyposażony w pompę hydrauliczną, ażeby można było spokojnie uregulować jego wysokość razem z siedzącym na nim klientem. Baza pięcioramienna jest z pewnością bardziej lekka, łatwiej się ją przesuwa, jednak dysk lub kwadrat z pewnością prezentują się elegancko, są też stabilne. Fotel fryzjerski musi mieć komfortowe siedzisko, jakie przede wszystkim bardzo prosto oczyścić.

Oparcie zaś nie może być zbyt wysokie, żeby nie przeszkadzać w pracy fryzjerowi. Podobnie w zakładzie kosmetycznym bardzo ważne jest to, jakiego typu fotel dobierzemy, gdyż przecież od tego naprawdę wiele zależy, ale równie ważne jest to, na jaki autoklaw kosmetyczny się zdecydujemy. Na pewno godne polecenia są modele klasy S. Są one bardzo pomocne w gabinetach lekarskich, w których nie robi się sterylizacji wsadów typu A, sąbardzo dobra do zakładów kosmetycznych, salonów fryzjerskich a także laboratoriów mikrobiologicznych

Jak więc widzimy, jak chcemy urządzić tego rodzaju miejsce to należy pamiętać o faktycznie wielu kwestiach, zaczynając od tego, jakie jest do wyboru pomieszczenie, przez meble, aż po sprzęt, który będziemy używać. Jak dobrze zgramy każdy z tych elementów możemy być przekonani, iż nasz salon będzie na pewno profesjonalny, będzie bardzo świetnie spełniał swoją rolę, a to właściwie najważniejsze. Jak bowiem planujemy mieć klientów i jakąś sprawdzoną pozycję na rynku, to na pewno powinniśmy pamiętać, by zawsze nasze usługi były na jak najwyższej jakości. Od samego początku, od samego momentu planowania, poprzez urządzenia, aż po realizowanie usług, na każdym z etapów powinniśmy trzymać rękę na pulsie i świadczyć usługi, jakie są rzeczywiście najlepsze.