Przykłady interesujących, nieinwazyjnych sposobów niwelujących zmarszczki. Dlaczego dobrze jest orientować się w aktualnych trendach dermatologi kosmetycznej?

Chcąc zatrzymać upływający czas, panie często decydują się na różnego rodzaju inwazyjne metody polepszania naszego wyglądu. Jednak dzisiaj jest tyle możliwości, aby spłycić zmarszczki, iż wcale nie trzeba używać skalpela. Jakiego rodzaju metody są na pewno godne uwagi?

Jedną z tego typu sposobów jest wypełnianie kwasem hialuronowym zmarszczek w obrębie twarzy. Substancja taka jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych. Występuje ona bowiem naturalnie w młodej skórze, jednak z czasem ubywa jej, dlatego też tworzą się zmarszczki jak i zmienia kontur twarzy. Z tego powodu też, uzupełniamy jej ilość poprzez wstrzykiwanie jej w naskórek w postaci przezroczystego żelu. Zabieg taki nie wymaga specjalnie przygotowywania się do niego przez pacjenta. Ciekawe jest to, iż podawane są różnego rodzaju odmiany tego kwasu zależnie od tego, jak głęboko jest on wstrzykiwany. Na te głębokie warstwy skóry bowiem trzeba użyć innego aniżeli na te płytkie. Skórę przed zabiegiem z reguły znieczula się dla komfortu. Zabieg taki trwa mniej więcej pół godziny. Sporo kobiet będzie z pewnością zadowolonych z tego, iż rezultat jest widoczny od razu. Skóra po zabiegu jest troszkę zaczerwieniona, dlatego można już kolejnego dnia iść normalnie do pracy.

image - urlop
Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Innym interesującym sposobem na odmłodzenie się są nici liftingujące. Jest to taki zabieg, do którego nie potrzebny jest skalpel, natomiast przynosi świetne rezultaty. Specjalne nici wprowadzane są pod skórę przy użyciu znieczulenia miejscowego. Z tego powodu nie odczuwamy żadnego bólu podczas tego typu zabiegu. Używa się w czasie zabiegu cienkich igieł. Zabieg taki trwa około piętnaście minut do maksymalnie godziny, w zależności od tego, jakimi partiami ciała chcielibyśmy się zająć. Takie pierwsze pozytywne rezultaty widoczne są zaraz po zabiegu.

Natomiast na większe trzeba poczekać przynajmniej około półtora miesiąca. Po takim czasie bowiem dochodzą do tego jeszcze efekty na skutek produkowania kolagenu czy elastanu w tkankach skóry, na skutek oddziaływania wszytych nici. Dobra informacja jest również taka, iż już kolejnego dnia po zabiegu można iść do pracy. Jak widać dzisiejszy rynek dermatologii kosmetycznej szybko się zmienia, z tego powodu opłaca się śledzić dzisiejsze trendy. Zanim bowiem zdecydujemy się na radykalne metody, dobrze jest zapytać o inne, nieinwazyjne sposoby poprawy urody.