Sposoby na młody wygląd skóry

Osoby, które chcą zachować przemijającą młodość, nierzadko wybierają tego typu zabiegi, jak wypełnianie kwasem hialuronowym. Jeśli chodzi o taki zabieg efekty mogą okazać się naprawdę zachwycające. Jednakże wstrzykiwanie każdej takiej substancji może kończyć się też problemami. Jeśli chcemy postawić na wypełnianie kwasem hialuronowym powinniśmy w szczególności zwrócić szczególną uwagę na to, kto wykonuje zabieg – na pewno tego rodzaju zabiegi winni wykonywać wyłącznie wysoko wykwalifikowani lekarze.

Rezultaty tego zabiegu są widoczne i na ogół zadowalające dla wielu osób, jednak trzeba pamiętać, że wypełnianie kwasem hialuronowym nie jest tak trwałe, jak liczyliby na to pacjenci decydujący się na ten zabieg do likwidowania zmarszczek. Otóż, efekty tego procesu są zazwyczaj kilkumiesięczne. Mimo to wielu ludzi wybiera ten zabieg, ponieważ można przeprowadzić go dość szybko i bezboleśnie dzięki zastosowanemu znieczuleniu. Rezultat jest praktycznie natychmiastowy i osoby niezadowolone ze swojej starzejącej się skóry z chęcią sięgają po wypełnianie zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego.

Zabiegi kosmetyczne
Autor: Bielenda
Źródło: Bielenda

Następną metodą, jaka może pomóc w utrzymaniu młodego wyglądu skóry są nici liftingujące. Jest to rozwiązanie niewątpliwie nowoczesne i mniej rozpowszechnione niż wypełnianie zmarszczek kwasami, niemniej coraz więcej osób wybiera taki zabieg. Jego najważniejszą zaletą jest przede wszystkim długotrwały efekt, utrzymujący się nawet kilka lat.

Nici liftingujące pozwalają na uzyskanie elastyczności skóry i atrakcyjnego wyglądu na znacznie dłuższy czas niż uzupełnianie zmarszczek kwasami tego typu jak wspomniany kwas hialuronowy. Z drugiej jednak strony, zabieg ten jest poważniejszą ingerencją w ludzki organizm niż wypełnianie zmarszczek i powikłania, jakie mogą powstać w wyniku umieszczania nici liftingujących w ciele ludzkim mogą być poważniejsze.

Warto więc wybierać specjalistów medycyny estetycznej cenionych w środowisku lekarskim, bowiem mogą oni pomóc nam wybrać najlepszą dla nas metodę utrzymania młodzieńczego wyglądu skóry. Należy mieć na uwadze, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać upływającego czasu, a wszelkie zabiegi mogą okazać się pomocne, zatem warto z nich korzystać.